Тематична зустріч «Генерал Марко Безручко: від оборони Замостя до оборони Авдіївки 110-ю бригадою»

Тематична зустріч «Генерал Марко Безручко: від оборони Замостя до оборони Авдіївки 110-ю бригадою»

Запрошуємо на тематичну зустріч присвячену 140-річчю генерала армії Української Народної Республіки Марка Безручка «Генерал Марко Безручко: від оборони Замостя до оборони Авдіївки 110-ю бригадою».

Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (Майдан Незалежності, 18/2, м. Київ).

Коли: 17:00-19:00, 31 жовтня 2023 року.

Вхід вільний. Кількість місць обмежена. Реєстрація за посиланням.

Також захід транслюватиметься Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану та Українського інституту національної пам’яті у фейсбуці.

На заході обговорюватиметься роль та значення українського видатного військовика періоду Української революції 1917-1921 років генерала Марка Безручка у обороні Європи від більшовиків та висвітлено звитяжну та героїчну участь 110-ої окремої механізованої бригади названої на честь генерала Безручка в обороні Авдіївки під час повномасштабного вторгнення.

Також під час зустрічі відбудеться обговорення історичного мальопису УІНП «Оборона Замостя. Легенда про лопату», який присвячений оборонним боям Армії УНР та Війська Польського проти більшовицької Першої кінної дивізії Семена Будьонного. Та ппрезентовано фільм про Марка Безручка, створений 110-ю окремою механізованою бригадою  імені генерал-хорунжого Марка Безручка.

Учасники: 

  • Михайло Ковальчук, кандидат історичних наук, офіцер Центру досліджень воєнної історії Збройних Сил України

  • Володимир Поліщук, співробітник Українського інституту національної пам'яті, військовослужбовець 

  • Іван Сєкач, начальник служби зв'язків з громадськістю 110-ї окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка 

Модеруватиме захід співробітник УІНП, кандидат історичних наук Іван Стичинський.

Матеріали зустрічі увійдуть у цикл лекцій «Історія та сучасність українських військових звитяг», які будуть доступні на  YouTube  сторінці Українського інституту національної пам’яті.