Звіт Українського інституту національної пам'яті про результати громадського обговорення проекту Закону України "Про державні та інші свята, пам’ятні дати і скорботні дні"

Українським інститутом національної пам'яті в межах повноважень розроблено проект Закону України "Про державні та інші свята, пам’ятні дати і скорботні дні", де визначаються категорії та перелік державних та інших свят, пам'ятних дат і скорботних днів в Україні, а також порядок їх встановлення.

У рамках чинного законодавства (постанови Кабінету Міністрів: "Про затвердження Регламенту Кабінету Міністрів України" від 18 липня 2007 року № 950; "Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики" від 3 листопада 2010 року № 996), а також відповідно до плану консультацій з громадськістю Українського інституту національної пам'яті на 2017 рік, оприлюдненого на офіційному веб-сайті Інституту 28 грудня 2016 року (http://www.memory.gov.ua/methodicmaterial/konsultatsii-iz-gromadskistyu-na-2017-rik), було проведено громадське обговорення проекту Закону України "Про державні та інші свята, пам’ятні дати і скорботні дні". Оголошення про початок громадського обговорення було розміщено на офіційному веб-сайті Інституту (http://www.memory.gov.ua/news/institut-zaproshue-obgovoriti-propozitsii-do-novogo-kalendarya-derzhavnikh-svyat).

Від 3 лютого до 1 березня 2017 року на електронну та поштову адресу Інституту надійшло 672 зверненнявід громадян України (629 звернень), громадських об’єднань і організацій (24), партійних (1), профспілкових організацій (12), органів влади та місцевого самоврядування (5) і Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення (1 звернення). За результатами опрацювання звернень, усі зауваження та пропозиції було вивчено, проаналізовано та за можливості враховано, обґрунтовано враховано частково або не враховано (див. додаток). 

Інститут підготував нову редакцію законопроекту й оприлюднив її разом із відповідним пакетом документів і коментарями 13 квітня 2017 року на офіційному веб-сайті (http://www.memory.gov.ua/news/institut-pidgotuvav-novu-redaktsiyu-zakonoproektu-pro-svyata)