В Одесі відбулась наукова конференція присвячена ханському та османському періоду історії міста

23-24 травня в Одесі відбулася Друга всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю «Кочубіїв-Хаджибей-Одеса». 

Доповідачі, серед яких були провідні вчені-дослідники історії України демонстрували власні доробки й дослідження, згідно з якими можна зробити висновок, що докатерининська історія сучасної Одеси навмисно замовчувалася і спотворювалася на догоду російському міфу.

Професор кафедри Історії України Одеського національного університету імені Мечникова Тарас Гончарук продемонстрував сталість історичних досліджень ханського і османського періоду в історії нинішньої Одеси. 

«Формально перша письмова згадка (про Кочубіїв – ред.) це 1415 рік. Битва під Синіми водами, де загинув хан Кочубей, на честь якого було порт Кочубей засновано. Тому мінімум зараз 610 років виповнюється Одесі», – зазначив історик. 

Своєю чергою історик-османіст, доцент Одеського педагогічного університету і Стамбульського університету Олександр Середа довів, завдяки документам з османській архівів, що на місці сучасної Одеси вирувало міське життя. І османська влада власним коштом збудувала на той час сучасний порт. 

«Османсько-турецькі джерела щодо Хаджибею власне найбільше починають з'являтися саме в другій половині XV століття. Існує низка картографічного матеріалу, одна з найвідоміших таких карт це була карта Алімаджара 1567 року, де на місці сучасної Одеси зазначається Хаджабей Лімане, тобто як порт Хаджабей», – зауважив дослідник

Археолог, ректор Одеського національного педагогічного університету імені Ушинського Андрій Красножон анонсував, що незабаром розпочнуться нові розкопки фортеці Ені-Дунья в середмісті Одеси.

Співробітник Українського інституту національної пам’яті Олександр Городилов подякував дослідникам за величезну роботу і демонстрацію артефактів, які прямо заперечують російські міфи про історію південної частини України і Одеси зокрема.

Ознайомитись з конференцією можна у відеозаписі.