Онлайн-дискусія «Совєцький геноцид в Україні: історичні паралелі у стосунках із сусідами»

Онлайн-дискусія «Совєцький геноцид в Україні: історичні паралелі у стосунках із сусідами»

Чому сучасним українцям слід вивчати геноцидну державну практику Російської імперії і як ці знання мають впливати на політику національної пам’яті? Про це 10 липня 2020 року міркуватимуть учасники онлайн-дискусії «Совєцький геноцид в Україні: історичні паралелі у стосунках із сусідами».

Де дивитися: трансляція відбудеться на сторінці Українського інституту національної пам’яті у Фейсбуці.

Коли: п’ятниця, 10 липня, 13:00.

Організатори: Український інститут національної пам’яті, Програма імені Фулбрайта в Україні.

Співрозмовниками Генадя Побережного будуть регіональні представники Українського інституту національної пам’яті Лариса Бондарук, Богдан Галайко, Сергій Гуцалюк, а також юрист Сергій Рябенко. Вони обговорять питання: чи чинили українці геноцид проти єврейства? Якою була співучасть українців у скоєнні злочинів нацистів? Чи може геноцид бути запобіжним або відплатним? «Грецький проєкт» Єкатерини ІІ та геноцид кримців від Ніколая І до Хрущова і Путіна? Чи є загроза новому геноцидові в Україні з боку сучасної Росії?

Довідково: Генадь Побережний (poberezny@fas.harvard.edu) є асоційованим дослідником Гарвардського інституту українознавства, де він працював головним картографом розділу «Великий голод» для електронного атласу України. Він бере участь в низці наукових проєктів, пов’язаних з геноцидознавством: редагує український переклад книги свого колеґи Даґласа Ирвина-Еріксона про Рафаїла Лемкіна та його концепцію геноциду, вивчає колекцію архівних матеріялів Лемкіна, а також працює над власною книгою про совєцьку політику геноциду в Україні. Доктор Побережний є випускником Ратґерського університету, де він закінчив маґістратуру та докторантуру в галузях географії, політології та ґлобальних студій (під орудою Олександра Мотиля) та викладав курси з політичної географії світу і порівняльної політології пост-комуністичних суспільств Східної Європи. Наразі є запрошеним професором політології в Українському вільному університеті в Мюнхені, ФРН, та стипендіатом Fulbright U.S. Scholar Program 2019-2020 в Україні.