Парламент Люксембургу визнав Голодомор геноцидом українського народу

Парламент Люксембургу визнав Голодомор геноцидом українського народу

13 червня Палата депутатів (парламент) Великого Герцогства Люксембургу ухвалила резолюцію про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.

У оприлюднені резолюціїї зокрема йдеться, що «Голодомор визнають як злочин геноцидного характеру проти українського народу, оскільки цей штучний голод був спланований тоталітарним радянським режимом з наміром знищити групу людей шляхом навмисного створення життєвих умов, що призводять до невблаганної фізичної смерті».

Президент України Володимир Зеленський подякував парламенту Люксембурга за підтримку.

«Палата депутатів Люксембургу визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Вдячний Люксембургу за це історичне голосування. Світ ніколи не змириться зі злочинами російського кремлівського режиму — ні минулими, ні сучасними!», — зазначив Зеленський у Twitter.

Станом на 14 червня 2023 року Голодомор визнали геноцидом парламенти 26 держав: Австралії, Бельгії, Болгарії, Великої Британії, Грузії, Еквадору, Естонії, Ісландії, Канади, Колумбії, Латвії, Литви, Люксембургу, Мексики, Молдови, Німеччини, Парагваю, Перу, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, США, Угорщини, Франції та Чехії. 

Також геноцидну природу Голодомору визнали Римо-Католицька Церква та Константинопольська Православна Церква.

Довідково 

У 1932–1933 роках штучний масовий голод в Україні організувало керівництво СРСР, щоб загнати українських селян у колгоспи та зламати національний опір. По-справжньому шлях до ширшого дослідження та публічної пам’яті про геноцид українців був відкритий лише з розпадом Радянського Союзу. У вересні 1993-го, на 60-ті роковини Голодомору, в Україні вперше на державному рівні вшанували його жертв. Український парламент у 2002 році постановою, а у 2006-му законом визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українців. 

Масштаб брехні та фальсифікацій комуністичного тоталітарного режиму був настільки великим, що науковці все ще не можуть назвати точної кількості вбитих – в академічних дискусіях називають цифри жертв від 4 до 10 мільйонів осіб. Детальніше про це читайте в інформаційних матеріалах.