Сенат Франції визнав Голодомор геноцидом українського народу

Сенат Франції визнав Голодомор геноцидом українського народу

Верхня палата французького парламенту 17 травня 2023 року визнала Голодомор геноцидом українського народу. «За» проголосували 327 із 343-х французьких сенаторів, 16 були проти. 

«Голодомор має бути визнаний геноцидом з огляду на його мету заперечення української ідентичності та знищення української нації», – йдеться в ухваленій резолюції. 

Також у документі зазначається, що визнання Голодомору проголошує незмінну прихильність Франції до поваги людської особистості, висловлює підтримку українському народу та запобігає повторенню актів геноциду. 

Сенат пропонує Уряду Франції офіційно визнати та засудити Голодомор 1932–1933 років як акт геноциду українського народу. 

«Вітаю історичне рішення Сенату Франції визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Я вдячний усім сенаторам, які ініціювали та підтримали резолюцію. Це ще один важливий крок до відновлення історичної справедливості та увічнення пам’яті мільйонів заморених голодом українців», – подякував французьким сенаторам Президент України Володимир Зеленський.

Зазначимо, що наприкінці березня 2023-го нижня палата французького парламенту – Національна асамблея визнала Голодомор геноцидом українського народу. 

Наприкінці 2022-го – на початку 2023 року ще низка держав визнали Голодомор 1932–1933 геноцидом українців:

15 грудня 2022 року за визнання Голодомору геноцидом проголосував Європарламент. Його депутати закликали Росію як правонаступницю СРСР попросити вибачення в України за дії радянського режиму.

Станом на 29 березня 2023 року Голодомор визнали геноцидом парламенти 23 держав: Австралії, Бельгії, Болгарії, Грузії, Еквадору, Естонії, Ісландії, Канади, Колумбії, Латвії, Литви, Мексики, Молдови, Німеччини, Парагваю, Перу, Польщі, Португалії, Румунії, США, Угорщини, Франції та Чехії. У квітні 2022-го Федеральний сенат Бразилії, який є верхньою палатою Національного конгресу країни, визнав Голодомор геноцидом українського народу. Геноцидну природу Голодомору визнали Римо-Католицька Церква та Константинопольська Православна Церква.

Довідково 

У 1932–1933 роках штучний масовий голод в Україні організувало керівництво СРСР, щоб загнати українських селян у колгоспи та зламати національний опір. По-справжньому шлях до ширшого дослідження та публічної пам’яті про геноцид українців був відкритий лише з розпадом Радянського Союзу. У вересні 1993-го, на 60-ті роковини Голодомору, в Україні вперше на державному рівні вшанували його жертв. Український парламент у 2002 році постановою, а у 2006-му законом визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українців. 

Масштаб брехні та фальсифікацій комуністичного тоталітарного режиму був настільки великим, що науковці все ще не можуть назвати точної кількості вбитих – в академічних дискусіях називають цифри жертв від 4 до 10 мільйонів осіб. Детальніше про це читайте в інформаційних матеріалах.