Тематична зустріч до Дня героїв

Тематична зустріч до Дня героїв

22 травня 2023 року о 17:00 запрошуємо на тематичну зустріч присвячену Дню героїв. Під час проведення заходу буде обговорено феномен та природа героїзму в контексті сучасної російсько-української війни, значення історичної традиції вшанування пам’яті борців за незалежність, піднято питання виміру пам’яті, її суспільного збереження та державної політики вшанування героїв.

Заходи з привернення уваги до цієї теми – це можливість вшанувати пам’ять загиблих за волю України, потреба звернути увагу на живих героїв, тих хто вижив, вистояв і продовжує боротьбу з ворогом, захищаючи Батьківщину, сприяння формуванню в суспільстві ціннісних орієнтирів, національно-патріотичної свідомості.

На тематичній зустрічі можна буде дізнатись про феномен героїзму в контексті сучасної російсько-української війни, суспільні та державні практики вшанування героїв, авторитет українських героїв у світі та багато іншого. Зокрема, під час події підніматимуться такі питання:

  • Як підтримувати інтерес суспільства до героїв сучасної російсько-української війни?

  • Чи готове українське суспільство до проблем пов’язаних з адаптацією героїв, що повернулися з війни?

  • Що ми як суспільство, як держава, як громадяни маємо вже зараз робити в цьому напрямку? Як працювати суспільству над завищеними очікуваннями від героїв-військових (повернуться наші герої і наведуть порядок)?

  • Чи нівелює масовий героїзм подвиги окремих людей?

  • Чи можна говорити про таке явище як народ-герой, нація-герой?

  • Які практики героїзації може запропонувати Україна на міжнародному рівні?

Запрошені спікери:

Ігор Гордійчук, генерал-майор, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна;

Іван Патриляк, доктор історичних наук, капітан, заступник начальника відділу історії тактики частин, видів, родів військ (сил) Збройних сил України Центру досліджень воєнної історії Збройних сил України;

Антон Дробович, Голова Українського інституту національної пам'яті, солдат Збройних сил України;

Юрій Сиротюк, директор аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень», молодший сержант гранатометник 5-ої окремої штурмової бригади Збройних сил України;

Андрій Ковальов, пресофіцер 112-ої бригади сил ТрО Збройних сил України;

Катерина Приймак, співзасновниця Жіночого ветеранського руху, госпітальєрка.

Модераторка: Тетяна Ковтунович, завідувач сектору обліку та збереження усних джерел Українського інституту національної пам’яті.

Вхід за попередньою реєстрацією (кількість місць обмежена).

Місце проведення – Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (Київ, Майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, другий поверх).

Захід відбудеться у змішаному форматі: офлайн та онлайн.

Захід також транслюватиметься на сторінках Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану й Українського інституту національної памʼяті у фейсбуці та каналі Інституту на ютубі.

Контактний телефон: +38(067) 96 11 662 Тетяна Бойко.

Зустріч у фейсбуці.