Відкриття вуличної фотовиставки «Стерті з лиця землі»

Відкриття вуличної фотовиставки «Стерті з лиця землі»

15 листопада о 12:00 запрошуємо на відкриття вуличної фотовиставки Українського інституту національної пам’яті «Стерті з лиця землі». Відкриття виставки відбудеться у Києві, сквер 3 на Контрактовій площі (між виходом з метро на вулиці Спаській та пам’ятником Григорію Сковороді)

Сьогодні внаслідок бойових дій, ракетних, бомбових, та артилерійських обстрілів багато населених пунктів зазнали руйнувань. Російська армія свідомо використовує тактику «випаленої землі». Кількість повністю, чи майже повністю знищених міст і сіл обчислюється уже десятками. Частина ж розташована на тимчасово окупованій території, тож після деокупації ситуація може виявитися ще більш трагічною. 

Про цей злочин російського агресора необхідно пам’ятати та постійно нагадувати і в Україні і у світі. Адже це – не лише знищені будинки, а  руйнування українського світу, знищення історичної пам’яті і зламані долі тисяч людей, які втратили домівку.

Виставка охоплює фотосвідчення руйнувань різних регіонів: Луганщина, Донеччина, Слобожанщина та Південь України. Тематичні банери акцентують увагу на знищених на 80-100 відсотків населених пунктах, перетворених російською армією на пустку і руїну. Зокрема,  Попасна, Мар’їнка, Соледар, Бахмут.

На банерах розміщені QR-коди з посиланням на короткі відео знищених сіл і міст України, які додатково візуалізують весь жах та морок випаленої ворогом землі.

У виставці використана інформація та відеоматеріали, що були надані УІНП Міністерством розвитку громад, територій та  інфраструктури України, Луганською, Донецькою, Миколаївською, Херсонською та Харківською обласними військовими адміністраціями

Фотоматеріали для виставки надані відомими військовими фотографами, пресслужбами 93-ї  окремої механізованої бригади «Холодний Яр», 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади, 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, фотокореспондентами українських медіа.

В заході візьмуть участь виконуючий обов’язки голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак, воєнні фотографи Костянтин і Влада Ліберови, представники  Міністерства розвитку громад, територій та  інфраструктури України, Міністерства Культури та інформаційної політики, а також Донецької та Луганської ОВА.