Виставка «Дух свободи нас в нас родить. Сковорода й ми»

Банерна виставка «Дух свободи нас в нас родить. Сковорода й ми» присвячена 300-річчю з дня народження філософа й гуманіста. На 20 банерах – розповідь про різні аспекти життя і творчості мислителя. Але їх усі об’єднує тема свободи, що є основною у працях Сковороди.

Виставка створена у співпраці Українського інституту національної пам’яті, Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди та Меморіального музею Григорія Сковороди у Переяславі.

Над виставкою працювали: Галина Головко, Наталія Мицай, Тетяна Радіоненко, Наталя Слобожаніна, Марія Тахтаулова, Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко, Ганна Ярміш. Літературний редактор: Ірина Буланенко. 

Дизайн створив каліграф, автор графічного стилю Православної церкви України Олексій Чекаль: «Шрифт для основних назв банерів трохи нагадує слов'янську в'язь та український скоропис, але виглядає як сучасний гротескний шрифт. Написи створюють атмосферу української естетики. Як тло я використав легкі каліграфічні розчерки, які можемо бачити в рукописах Сковороди, документах козаків та зошитах учнів Києво-Могилянської академії».

У виставці використані фотографії та матеріали: фондів Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди, фондів Меморіального музею Григорія Сковороди в Переяславі, Галини Головко, Павла Забарила, Леоніда Кобця, Сергія Козлова, Наталії Мицай, Тетяни Радіоненко, Олександра Радіоненка.

Уперше виставка відкрилася до ювілею Григорія Сковороди на початку грудня 2022 року в Києві та Харкові.

За посиланням виставка доступна в якості для друку, а також PDF-формат для перегляду в електронній формі.